Перші інклюзивні змагання з гірських лиж

Перші інклюзивні змагання з гірських лиж
Перші інклюзивні змагання з гірських лиж у рамках спортивної програми реабілітації з адаптивного спорту для дітей з аутизмом та ментальними порушеннями «Новий крок».
8 лютого 2022 року, у рамках програми реабілітації «Новий крок», у смт. Славському Славська селищна рада, на гірськолижному витягу «Погар», пройшли перші інклюзивні змагання з гірських лиж. Програма з адаптивного спорту «Новий крок» була запущена у 2019 р. нашою громадською організацією Фонд Об'єднаних Сердець. 4 роки роботи програми показали неймовірні результати наших особливих лижників. Учасниками змагань стали вихованці Славської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, під керівництвом тренера @Мария Куртяник і учасники програми реабілітації «Новий крок-2022» - діти з аутизмом, ментальними порушеннями, їхні брати та сестра, під керівництвом тренерів – Ольга Серенькая, @Василь Губіліт та @Микола Губіліт . Вік спортсменів варіювався від 5 до 16 років. У змаганнях взяло участь 22 дитини. Всі учасники змагань без винятку показали  гідний рівень своїх вмінь і досягнень у даному виді спорту. Діти з розладом аутистичного спектру ковзали по трасі, як справжні гірськолижники, що нас не може не тішити. Особливі спортсмени першого року занять з гірських лиж приймали участь у змаганнях на рівні з усіма учасниками, звичайно ж підтримка та допомога тренерів була дуже важлива нашим спортсменам-початківцям, але тренера намагалися по можливості діткам давати проїжджати трасу максимально самостійно. Ми ще раз довели, що можливості дітей з ОПР безмежні!
Перше місце у категорії спуск на швидкість із перешкодами посів Пастушенко Артем, учасник програми «Новий крок», 2 місце зайняла Сакун Ірина, 3 місце - Одрехівський Дмитро – вихованці Славської КДЮСШ. Але ми з упевненістю можемо сказати, що у цих змаганнях перемогли всі учасники, показавши свої чудові результати! Всі спортсмени отримали грамоти за участь та подаруночки.
Це перший наш досвід проведення подібної інклюзивної події, і ми сподіваємось, що наступного разу учасників буде більше. Ми відкрили нові горизонти і прагнемо до того, щоб гірські лижі стали доступні дітям з особливостями розвитку і надалі.
Щиро дякуємо нашим тренерам за внесок у наших дітей та їх неймовірні досягнення у лижному спорті.
Дякуємо власниці гірськолижного витягу "Погар" – @Марія Фаб'як за допомогу у підготовці траси для проведення інклюзивних змагань та багаторічну співпрацю в рамках спортивної програми реабілітації для дітей з аутизмом та ментальними порушеннями ГО "Фонд об'єднаних сердець".
P.S. Проєкт реалізується за фінансової підтримки швейцарської фармацевтичної компанії Acino Твій безмежний світ
#аутизмКР #РАС #НовийКрок2022 #програмареабілітації #ACINO #ТвійБезмежнийСвіт #ФондОбєднанихСердець